OLULINE TEAVE OHUTUMAKS REISIMISEKS

Olukord maailmas on pidevas muutumises ja koos sellega muutuvad ka reisijatele esitatavad ohutusnõuded. Reisi planeerimisel järgige vastavate asutuste soovitusi. Olgem teadlikud ja kaitskem üksteist.

Välisministeerium soovitab hoiduda mittevajalikust reisimisest COVID-19 viirusest mõjutatud riikidesse ning reisimisel võtab reisija enda kanda kõik võimalikud riskid ja negatiivsed tagajärjed, mis on seotud turismiteenuse pakkujate kehtestatud täiendavate turvanõuete ja/või muudatustega reisitingimustes ja teenuste osutamise viisis.

Reisi tõrgeteta sujumiseks palume tutvuda pidevalt uueneva infoga ning riikidesse sisenemise nõuetega Eesti Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel, terviseameti veebilehel ja soovitame alla laadida "Reisi targalt" mobiilirakendus.

TÜRKI reisimisele kohaldatavad nõuded ja piirangud (uuendatud 01.09.2022):

Nõuded Türki reisivatele Eesti kodanikele

Riiki sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID-19 digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Riigisisesed piirangud: mask on kohustuslik meditsiiniasutustes.

Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Türgi saatkonna poole Tallinnas.

Kasulikud lingid: Türgi reisiinfo

EGIPTUSESSE reisimisele kehtivad nõuded ja piirangud (uuendatud 01.09.2022):

Nõuded Egiptusesse reisivatele Eesti kodanikele

Alates 17.06.2022 ei kehti enam Egiptusesse sisenemisel reisipiirangud ning ei nõuta digitõendi (vaktsineerimisläbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Juhime tähelepanu, et Egiptus võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Kehtivate Egiptusesse sisenemise reeglitega saab tutvuda Välisministeeriumi kodulehel https://reisitargalt.vm.ee/riigid/egiptus/

MAROKOSSE reisimisele kehtivad nõuded ja piirangud (uuendatud 12.09.2022):

Nõuded Marokosse reisivatele Eesti kodanikele

Alates 01.10.2022 ei kehti enam Marokosse sisenemisel reisipiirangud ning ei nõuta digitõendi (vaktsineerimisläbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

  • reisija on kohustatud esitama täidetud ja allkirjastatud reisija terviseblanketi (fiche sanitaire), mis peab sisaldama reisija aadressi Marokos (hotelli aadress) ja telefoninumbreid, millega vajadusel temaga ühendust võtta. Blanketti jagatakse ka lennukites.
  • Juhime tähelepanu, et Maroko võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Kehtivate reeglitega saab tutvuda siin: Maroko reisiinfo

DUBAISSE reisimisele kehtivad nõuded ja piirangud (uuendatud 16.11.2022):

Nõuded DUBAsse reisivatele Eesti kodanikele

Dubai emiraati lennukiga reisides ei pea esitama enam vaktsineerimist, läbipõdemist või negatiivset testitulemust tõendavat sertifikaati. Detailsem info Emirates lennufirma kodulehel.

Teistesse Emiraadi riikidesse reisimisel võivad kohalduda teistsugused nõuded. Palun tutvuge täpsete reeglitega Reisi Targalt veebilehel.

TENERIFELE reisimisele kohaldatavad nõuded ja piirangud (uuendatud 26.09.2022):

Nõuded Tenerifele reisivatele Eesti kodanikele

Riiki sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID-19 digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu. Riigisisesed piirangud: maskid on alates 6 eluaastast kohustuslikud ühistranspordis, raviasutustes, hooldekodudes, apteekides. Nõude rikkumise eest on kehtestatud trahv. Täiendavaid regionaalseid piiranguid tasub eraldi kontrollida Travel Safe Spain veebilehelt.

Juhime tähelepanu sellele, et Hispaania võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi.

Kasulikud lingid: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/hispaania/

KREEKASSE reisimisele kohaldatavad nõuded ja piirangud (uuendatud 16.11.2022):

Nõuded Kreekasse reisivatele Eesti kodanikele

Riiki sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID-19 digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel ning reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi.

Kasulikud lingid: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/kreeka/

MONTENEGROSSE reisimisele kohaldatavad nõuded ja piirangud (uuendatud 16.11.2022):

Nõuded Montenegrosse reisivatele Eesti kodanikele

Riiki sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID-19 digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Montenegrosse saabumisel tuleb end registreerida 24h jooksul, hotellis peatumisel teeb seda hotell, muudel juhtudel tuleb minna politseijaoskonda välismaalaste inspektori (inspector for foreigners) juurde.

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Montenegros kehtiva passiga viisavabalt kuni 90 päeva ning kehtiva ID-kaardiga kuni 30 päeva. Siiski soovitame piiri ületada passiga, sest end registreerides on vaja üldjuhul ette näidata pass kuhu on löödud tempel piiriületuse kuupäevaga.

Juhime tähelepanu sellele, et Montenegro võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi.

Kasulikud lingid: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/montenegro/

PCR testi tegemine

Reisija vastutab ise õigeaegselt tehtud PCR testi eest. Teie mugavuse huvides teeme koostööd Confido tervisekeskusega, kes pakub meie klientidele testi tegemiseks 10% soodustust.

Testi tegemiseks saab aja broneerida lehel https://koroonatestimine.ee, test on tasuline. Testimisele aega broneerides palun kasutage sooduskoodi: C_TRAVEL.

Pane tähele! Testi aega arvutatakse testi tegemise, mitte tulemuste väljastamise hetkest

Hoolitse oma reisikindlustuse eest, ära riski!

Toredamaks ja turvalisemaks reisikogemuseks soovitame vormistada meditsiinikulude -, reisitõrke-, ning pagasikindlustuse. Samuti soovitame teil tutvuda COVID-19 tervisekindlustusega. Meditsiinikulude kindlustuse puhul on oluline jälgida ka reisil ettevõetavate tegevuste katet nt. sukeldumine, mäesuusatamine jne. Täpsemat infot saate kindlustusfirmadest või reisikorraldajalt.

Soovitame teil hoolikalt läbi lugeda kindlustustingimused ja -välistused ning valida endale sobiv kindlustus.

Reisimiseks vajalikud dokumendid:

  • Isikut tõendav dokument/pass (kehtib vähemalt 6 kuud, arvestatuna reisi lõppemise kuupäevast). Väljaspoole Euroopa Liitu on kehtivaks reisidokumendiks pass;
  • vajadusel QR-koodiga COVID-19 testi või vaktsineerimise sertifikaat;
  • Reisikindlustuspoliis.

Reisi ajal tuleb lennujaamas ja lennukis järgida hügieeninõudeid ja juhiseid: kanda kõikides avalikes kohtades maske, desinfitseerida käsi, hoida teiste reisijate vahel distantsi.

Riiki sisenedes tuleb järgida selle riigi sisereegleid: soovi korral kanda maske, nt. pärast hotellipiirkonnast lahkumist. Riiki saabudes antakse teile kogu teave riigis kehtivate nõuete kohta seoses COVID-19 ennetamisega.

Coral Travel Estonia soovib turvalist reisi ja imelisi elamusi.

Meiega on iga reis eriline!