OLULINE TEAVE OHUTUMAKS REISIMISEKS

EGIPTUS (tingimused seisuga 01.11.2021)

TESTIMINE: Eestist Egiptusesse saabuvad reisijad (täiskasvanud ja lapsed alates 6. eluaastast) on kohustatud riiki sisenemisel ette näitama ühe alljärgnevatest tõenditest:

  • negatiivse SARS-CoV-2 tehtud koroonaviiruse PCR-meetodil tehtud testi inglisekeelne sertifikaat, mis ei tohi olla tehtud varem kui 72 tundi enne Egiptusesse jõudmist. Pane tähele! Testi aega arvutatakse testi tegemise, mitte tulemuste väljastamise hetkest! Inglisekeelne sertifikaat tuleb ette näidata kas digitaalsena mobiilsest seadmest või paberkandjal kliiniku originaaltempliga. Sertifikaadi olemasolu ja kehtivust kontrollitakse Tallinna lennujaamas enne pardaleminekut. Ilma negatiivse testitulemuse sertifikaadita ei lubata reisijat väljuvale lennule; või
  • oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud inglisekeelne tõend või QR-koodiga vaktsineerimissertifikaat (vaktsineerimise lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva) või

Lennujaamas peab riiki siseneja täitma ankeedi enda andmete ja kontaktinfoga ning kohustuslik on kehtiva tervisekindlustuse olemasolu. Karantiininõuet ei kohaldata.

PCR-testi saab teha meie koostööpartneri juures Confido kliinikus: https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine/

Riigisisesed piirangud: ametiasutustes ja teenindusasutustes ning ühistranspordis on kohustuslik kanda maski (kohustuse mittetäitmisel on kohene trahv 50 EGP). Kohvikud, restoranid ja poed on avatud piirangutega.

TAGASI EESTISSE

TESTIMINE: Eestisse naasmisel riiki sisenemiseks negatiivse PCR-testi esitamist ei nõuta, kuid kohaldub 10-päevane liikumispiirang saabumisel kõrge nakatumisnäitajaga riikidest. Vaktsineerimata reisijad, kes ei soovi kohaldada pärast Eestisse saabumist 10-päevast liikumisvabaduse piirangut, võivad teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Sellisel juhul on võimalik mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi teha Eestis teine test. Inimene vabaneb 10-päevasest liikumisvabaduse piirangust ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed.

Pane tähele! Kui teete enne tagasilendu PCR-testi Türgis või Egiptuses ja selle tulemus on positiivne, kohaldub teile 14-päevane kohustuslik karantiin karantiinihotellis, milles peatumise kulud peab tasuma reisija (kui ei ole sõlmitud vastavat kindlustust).

PIIRIÜLETAJA ANKEET

Mitte rohkem kui 3 päeva enne riiki saabumist on vaja täita piiriületaja ankeet Terviseameti veebilehel: https://iseteenindus.terviseamet.ee/. Täidetud ankeet tuleb esitada riiki saabumisel digitaalselt mobiilsest seadmest või paberkandjal.

ERANDID:

Piiriületaja ankeedi täitmine ei ole Eestisse sisenemiseks kohustuslik isikutele, kes:

  • on läbi põdenud COVID-19 viirushaiguse ja nende arsti poolt terveks tunnistamisest ei ole möödunud rohkem kui kuus kuud;
  • on läbinud COVID-19 vastase vaktsineerimise ja vaktsineerimiskuuri lõppemise päevast ei ole möödunud rohkem kui 1 aasta;

Piiriületaja ankeedi puudumisel võidakse Teil paluda esitada tõend ülaltoodud erandite hulka kuulumise kohta.

REISIKINDLUSTUS

Hoolitse oma reisikindlustuse eest, ära riski. Toredamaks ja turvalisemaks reisikogemuseks soovitame vormistada meditsiinikulude -, reisitõrke-, ning pagasikindlustuse. Samuti soovitame teil tutvuda COVID-19 tervisekindlustusega. Meditsiinikulude kindlustuse puhul on oluline jälgida ka reisil ettevõetavate tegevuste katet nt. sukeldumine, mäesuusatamine jne. Täpsemat infot saate kindlustusfirmadest.. Soovitame teil hoolikalt läbi lugeda kindlustustingimused ja välistused ning valida endale sobiv kindlustus.