OLULINE TEAVE OHUTUMAKS REISIMISEKS

TÜRKI reisimise tingimused (seisuga 27.09.2021)

SISENEMINE RIIKI: Eestist Türki lendavad reisijad (täiskasvanud ja lapsed alates 12. eluaastast) on kohustatud riiki sisenemisel ette näitama ühe alljärgnevatest tõenditest:

  • negatiivse SARS-CoV-2 tehtud koroonaviiruse PCR-meetodil tehtud testi sertifikaat, mis ei tohi olla tehtud varem kui 72 tundi enne Türki jõudmist. Pane tähele! Testi aega arvutatakse testi tegemise, mitte tulemuste väljastamise hetkest! Inglisekeelne sertifikaat tuleb ette näidata kas digitaalsena mobiilsest seadmest või paberkandjal kliiniku originaaltempliga. Sertifikaadi olemasolu ja kehtivust kontrollitakse Tallinna lennujaamas enne pardaleminekut. Ilma negatiivse testitulemuse sertifikaadita ei lubata reisijat väljuvale lennule; või
  • oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõend vaktsineerimise kohta (vaktsineerimise lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva) või
  • oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõend selle kohta, et nad on viimase 6 kuu jooksul COVID19 viirushaiguse läbipõdenud; või
  • negatiivse antigeeni kiirtesti tulemuse, test peab olema tehtud mitte varem kui 48 tundi enne Türki sisenemist.

PCR-testi ning antigeeni kiirtesti saab teha meie koostööpartneri juures Confido kliinikus:  https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine/

Pane tähele! Testi tegemisele tuleb kaasa võtta see reisidokument, millega te Türki reisite. Testimisel peab kaasas olema pass.

PIIRIÜLETAJA ANKEET: Vähemalt 72 tundi enne Türgi reisi alustamist tuleb täita veebilehel  register.health.gov.tr vastav riiki sisenemise ankeet ( ankeedi infoleht inglise ja türgi keeles).  Palun ärge jätke ankeedi täitmist viimasele minutile Tallinna lennujaamas, vaid täitke ja printige ankeet iga reisija kohta juba enne reisile asumist! Reisija peab ankeedi pärast veebilehel täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Ankeedi täitmisel genereeritakse reisijale ka HES-kood. Ilma HES-koodita ei lubata reisijat lennule ega Türki siseneda.

TAGASI EESTISSE

SISENEMINE RIIKI: Eestisse naasmisel riiki sisenemiseks negatiivse PCR-testi esitamist ei nõuta, kuid kohaldub 10-päevane liikumispiirang saabumisel kõrge nakatumisnäitajaga riikidest (sealhulgas Türgi). Piiranguid ei kohaldata isikutele (saabudes nii Euroopast kui ka väljastpoolt), kes:

  • on läbi põdenud COVID-19 haiguse ja positiivse testi tulemusest või arsti poolt diagnoosi kinnitamise kuupäevast ei ole möödunud rohkem kui 180 päeva;
  • on läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise ja selle lõpetamise päevast ei ole möödunud rohkem kui üks aasta. Vaktsineerimiskuur loetakse lõpetatuks alates immuunsuse maksimaalse kaitse saabumise ajast (vaata erinevate vaktsiinide maksimaalse kaitse saabumise aegu).
  • alaealisele, kes reisib koos vanema/saatjaga, ei kohaldata 10-päevase liikumisvabaduse piirangu nõudeid, juhul kui neid ei kohaldata tema vanemale/saatjale. Alla 12-aastastele ei kohaldata testimise nõudeid.
  • kes läbib Eesti Vabariigi territooriumi viivitamata (transiit);

Vaktsineerimata reisijad, kes ei soovi kohaldada pärast Eestisse saabumist 10-päevast liikumisvabaduse piirangut, võivad teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Sellisel juhul on võimalik mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi teha Eestis teine test. Inimene vabaneb 10-päevasest liikumisvabaduse piirangust ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed.

Pane tähele! Kui teete enne tagasilendu PCR-testi Türgis ja selle tulemus on positiivne, kohaldub teile 14-päevane kohustuslik karantiin Türgis karantiinihotellis, milles peatumise kulud peab tasuma reisija (kui ei ole sõlmitud vastavat kindlustust).

PIIRIÜLETAJA ANKEET

Mitte rohkem kui 3 päeva enne riiki saabumist on vaja kõikidel reisijatel (sh lastel) täita piiriületaja ankeet Terviseameti veebilehel:  https://iseteenindus.terviseamet.ee/. Täidetud ankeet tuleb esitada riiki saabumisel digitaalselt mobiilsest seadmest või paberkandjal. Ankeedi täitmine on kohustuslik ka vaktsiinipassi või läbipõdemise tõendit omavatele isikutele.

REISIKINDLUSTUS

Hoolitse oma reisikindlustuse eest, ära riski. Toredamaks ja turvalisemaks reisikogemuseks soovitame vormistada meditsiinikulude -, reisitõrke-, ning pagasikindlustuse. Samuti soovitame teil tutvuda COVID-19 tervisekindlustusega. Meditsiinikulude kindlustuse puhul on oluline jälgida ka reisil ettevõetavate tegevuste katet nt. sukeldumine, mäesuusatamine jne. Täpsemat infot saate kindlustusfirmadest.. Soovitame teil hoolikalt läbi lugeda kindlustustingimused ja välistused ning valida endale sobiv kindlustus.