hero
stamp

Türgi

Lemmiksihtkoht

20°C

õhutemperatuur Aprillis


17°C

vee temperatuur Aprillis

Vali puhkus kõikide lemmikumas Türgi Rivieras!

Coral Travel
 • Kust
  Linn
 • Kuhu
  Sihtkoht
 • Millal
  Väljumise kuupäev
 • Kestus
  6-9 ööd
 • Reisijad
  2 isikut

Türgi

Türgi
Tere tulemast Türki - riiki, kus kohtuvad ida ja lääs, kus põimuvad iidne ajalugu ja modernsus, et luua ainulaadne ja unustamatu reisikogemus. Euroopa ja Aasia ristteel asuv Türgi pakub kultuuride, maastike ja traditsioonide mitmekesisust, mis meelitab reisijaid kogu maailmast.

Puhkus Türgis

Loodusliku ilu otsijaid ei jäta Türgi ükskõikseks. Türgi edelaranniku türkiissinisel rannikul on puutumata rannad, kristallselged veed ja võluvad mereäärsed külad. Pikk matkarada "Lycian Way" annab võimaluse tutvuda suurejooneliste kaljude, iidsete varemete ja sinise merega.
Türgi gastronoomia on tõeline nauding. Naudi suussulavaid kebabe, avasta baklavat ja türgi maiustusi, maitse hubastes teemajades traditsioonilist teed. Ära unusta proovida Türgi hommikusööki, mis koosneb oliividest, juustudest, tomatihummusest ja värskest saiast.
Türgis reisides kohtad külalislahkeid inimesi, kes soovivad jagada Sinuga oma kultuuri ja traditsioone. Osale vestlustes ja sukeldu kohalikesse kommetesse, et selle uskumatu riigi südant ja hinge tõeliselt tundma õppida.
Olenemata sellest, kas Sind tõmbavad Türki ajaloolised imed, looduse ilu või kulinaarsed hõrgutised -- selle mitmekesisus ja võlu lummavad Sind kindlasti. Nii et paki kohvrid ja alusta unustamatut reisi Türki, kus põimuvad iidsed imed ja kaasaegne elu, et luua unustamatu puhkuseelamus. Hoş geldiniz! (Tere tulemast!)
)
1

Türgi kliima

Vahemere ja Egeuse mere rannikul on kuum ja kuiv suvekliima, mis on ideaalne rannahuvilistele. Sisemaal valitseb kontinentaalne kliima kuumade suvede ja külmade talvedega, mis on ideaalne võimalus ajaloolisi vaatamisväärsusi ja elavaid linnu aastaringselt külastada.

Kasulik teave:

Lend Eestist: umbes 4 tundi.
Kellaaeg: suveperioodil sama aeg Eestiga
Valuuta: kohalik valuuta on Türgi liir. Kaasa tasub võtta USA dollareid või eurosid, sest tavaliselt saab selles valuutas maksta. OLULINE: Türgis ei võeta vastu 500-euroseid rahatähti.
Keel: türgi keel, kuid turismikuurortides saab vabalt suhelda inglise keeles.
Religioon: ametlikult on Türgi ilmalik riik, kuid 99% türklastest tunnistab islami.
Rahvastik: 75 miljonit inimest.
Pealinn: Ankara, kuid suurim linn on Istanbul (umbes 12 miljonit elanikku).
Sisenemisreeglid: pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Pindala: 780 000 km2
Kontinendid: Ainult 3% Türgi territooriumist asub Euroopas (tuntud kui Rumelia või Traakia) ja 97% asub Aasias (tuntud kui Anatoolia).