hero
stamp

Kreeka

pakub igale reisijale midagi!

26°C

õhutemperatuur Juunis


22°C

vee temperatuur Juunis

Kreeka

Kreeka

Kreeka pakub kõigile unustamatuid elamusi! See võluv Vahemere-äärne riik võib uhke olla oma rikkaliku ajaloo, võluvate maastike ja lugematute kuurortite üle. Puhkus Kreekas pakub võimalust avastada iidseid varemed, nautida maitsvat Vahemere kööki ja lõõgastuda maalilistel randadel. Olenemata sellest, kas olete huvitatud kultuuripuhkusest või päikesepuhkusest - Kreeka pakub igale reisijale midagi!
1

Puhkus Kreetal

Kreeka suurim saar Kreeta meelitab oma rikkaliku ajaloo ja iidsete arheoloogiliste vaatamisväärsustega, millest märkimisväärseim on Knossose palee. Saare mitmekesised maastikud, alates maalilistest randadest kuni kaugustes kõrguvate mägedeni, sobivad ideaalselt matkamiseks ja saare avastamiseks.
Vahemereline kliima pakub mõnusaks puhkuseks palju päikesepaistelisi ja sooje päevi. Kitsaste tänavate ja värvilise arhitektuuriga kaunid linnad Chania ja Rethymnon on parimad traditsioonilise Kreeka kultuuri näited. Kreeta suurimaks väärtuseks on kohalik köök, mis pakub värskeid kohalikke tooteid ja ainulaadseid toite nagu dakos või kohalikud juustud.
Seiklushimulised reisijad saavad saart ümbritsevates kristallselgetes vetes nautida veespordialasid nagu purjelauasõit, sukeldumine ja snorgeldamine. Avasta Samaaria kuru, mis on üks Euroopa pikimaid kanjoneid, et nautida hingematvaid vaateid ja tunnetada ühtsust loodusega. Ajaloohuvilised hindavad Heraklioni arheoloogiamuuseumi, kus on rikkalik kollektsioon saare värvilisest ajaloost jutustavaid esemeid. Oma sooja külalislahkuse, uskumatute maastike ning ajaloo ja modernsuse täiusliku kombinatsiooniga tagab Kreeta reisijatele unustamatu puhkuse

Puhkus Rhodosel

Rhodos on ideaalne saar neile, kes eelistavad veesporti või mõnusat rannapuhkust. Saare idakaldale on iseloomulikud selle kaunid rannad ja läänekaldale iseloomulikud soodsad tuuled neile, kes armastavad laua või lohega surfamist.

Kasulik teave:

Lennuaeg: umbes 3,5 tundi (Kreeta).
Kellaaeg: sama, mis Eestis
Valuuta: Kreekas on käibel euro (€).
Keel: ametlik keel on kreeka keel. Paljud turismivaldkonnas töötavad kreeklased räägivad inglise keelt.
Religioon: õigeusk
Rahvastik: 11 miljonit inimest.
Pealinn: Ateena (3 miljonit elanikku).
Sissesõidueeskirjad: Euroopa Liidu liikmetele kehtiv pass või isikutunnistus.
Tervis: erilisi vaktsineerimisi ei nõuta.
Toll: Kreekas on traditsiooniliselt "siesta" - pärastlõunane vaheaeg, mil enamik poode ja kontoreid on suletud.
Elekter: 220 V, pistikupesad nagu Eestis.