hero
stamp

Egiptus

Znamy ją od dziecka.

29°C

õhutemperatuur Aprillis


22°C

vee temperatuur Aprillis

Egiptus on ääretult rikas oma iiidse ajaloo ja mitmekesiste maastike poolest. See on sihtkoht, mis kutsub inimesi reisile läbi kadunud tsivilisatsioonide ja looduse ilu. Ükskõik, kas uurid iidsete linnade imesid või sukeldud looduskaunite paikade rahusse, Egiptus lubab Sulle unustamatut seiklust. Tule ja avasta selle erakordse riigi võlu, kus ajalugu ja loodus on ideaalses sümbioosis.

Coral Travel
 • Kust
  Linn
 • Kuhu
  Sihtkoht
 • Millal
  Väljumise kuupäev
 • Kestus
  6-9 ööd
 • Reisijad
  2 isikut
3

Puhkus Egiptuses

Egiptus on ajatu imedemaa, mis tervitab turiste avatud kätega, et pakkuda kõigile osa oma ainulaadsest võlust. Alates iidsetest imedest nagu Giza püramiidid ja Sfinks, kuni kultuuriliste aareteni, mida võib leida rahvarohketelt turgudelt ja traditsioonilisest köögist, pakub Egiptus mitmesuguseid elamusi. Üks Egiptuse peamisi vaatamisväärsusi on Niiluse jõgi, kus kruiisida ja vaadelda igapäevast elu jõe kallastel. Mitmekesised maastikud alates Sahara kõrbe kuldsetest düünidest kuni Punase mere randadeni on nauditavad nii loodusearmastajatele kui ka päikeseotsijatele. Sukeldumise entusiaste võluvad Punase mere veealused imed oma värviliste korallriffide ja eksootilise mereelustikuga. Karnaki, Abu Simbeli ja Philae templid on Egiptuse iidse arhitektuuri ja religioosse pühendumuse hiilguse pärliteks. Egiptus on tuntud oma külalislahkuse poolest ning kohalikud elanikud jagavad meelsasti reisijatega oma kultuuri ja traditsioone. Punase mere ja Niiluse ääres asuvad luksuskuurordid pakuvad esmaklassilist majutust ja lummavaid vaateid, seega on suurepärane puhkus Egiptuses garanteeritud.

Kasulik teave

Lennuaeg Eestist Egiptusesse: umbes 5 tundi (Hurghada, Sharm el Sheikh).
Aeg: ei erine Eesti (suve)ajast.
Valuuta: Egiptuses on käibel Egiptuse nael (EGP).
Keel: araabia keel.
Religioon: Islam, enamus elanikkonnast on sunniitlikud moslemid. On ka kristlasi ja teisi usuvähemusi.
Rahvastik: Egiptuse rahvaarv on üle 100 miljoni, mis teeb sellest ühe Aafrika ja Lähis-Ida kõige suurema rahvaarvuga riigi.
Pealinn: Kairo, üks suurimaid ja ajalooliselt olulisemaid linnu araabia maailmas.
Geograafia: Egiptus asub Kirde-Aafrikas ja hõivab väikese ala Siinai poolsaarel Edela-Aasias. Piirneb põhjas Vahemerega, kirdes Iisraeli ja Gaza sektoriga, idas Punase merega, lõunas Sudaaniga ja läänes Liibüaga.
Pindala: umbes 1 010 408 km² (390 121 km²), mis teeb sellest ühe suurima riigi Aafrikas ja Lähis-Idas.