Side Coral Travel Estonia suvereisid
SIDE
Siin kohtub minevik olevikuga

Puhkus Sides

Türgi lõunaosas asuval linnal on pikk ajalugu, mille jälgi on näha ka tänapäeval. Puhkus Side linnas on ennekõike võimalus tutvuda iidsete paikade varemetega (Perseuse, kreeklaste, roomlaste pärandi seisukohalt). Vanalinnas oli kuulus piraatide residents - siin kaubeldi orjadega. Praegu on see piirkond ebatavalise maastikuga populaarne turismisihtkoht. Liivarannad, apelsinipuud ja taevasinine vesi on mereäärne veespordiparadiis. Kitsad tänavad on täis kohvikuid, restorane ning suveniiri- ja kulinaariapoode. Side puhkus annab suurepärase võimaluse maitsta selle piirkonna roogasid, nagu kebab, köögiviljadega täidetud pelmeenid või liha. Köögis kasutatakse kohalikest istandustest pärit puu- ja köögivilju: paprika, tomat, kõrvits, suvikõrvits, viigimarjad või oliivid.


Side 2021

„Türgist on juba saanud Leedu puhkajate populaarne sihtkoht. Kogenud korraldajatena pöörame tähelepanu paljudele üksikasjadele, et tagada teile muretu puhkus. Kui soovite maagilist puhkust, on Side väga hea valik. Piirkonda eristavad teistest paljud iidsed mälestusmärgid. Siit leiate teatri, raamatukogu, Ateena ja Apollo templi varemed. Linnas on ka paljude sammastega agoraa. Külastamist väärib ka antiigimuuseum, mis asub Rooma saunas. 
See Türgi piirkond on suurepärane koht edasiseks reisimiseks. Aspendi kuurordist enam kui 30 km kaugusel asuvad Rooma amfiteatri varemed. See mahutas kunagi umbes 15 000 pealtvaatajat. Selle lähedusse on ehitatud moodne areen, kus toimuvad kultuuriüritused, sealhulgas rahvusvaheline ooperi- ja balletifestival. Adrenaliinisõpradele pakume täispuhutavaid parvesid, imetleda saab Koprulu kanjonit. Imeline mälestus jääb delfinaariumi külastusest. See on eriti hea valik lastega peredele. " 

Kasulik teave Side kohta

​​​​​

  • Rahvaarv: umbes 18000 elanikku
  • Geograafia: Side asub 75 km kaugusel Antalyast.
  • Valuuta: Türgi liir (enamikus kohtades saab maksta ka eurodes ja dollarites)
  • Viisa: Türgi piiri ületamiseks on vajalik kehtiv pass (peab kehtima vähemalt 6 kuud alates Leedusse naasmise kuupäevast) 
  • Aeg: ajavahe Eesti ajaga 1 tund (talvel), aga suvel on sama aeg
  • Religioon: Türgi on ametlikult ilmalik riik  Aasia maailmajaos, kuid 99% türklasi tunnistab islamit.
  • Maailmajagu: Üle 97% territooriumist asub Aasias.
  • Lennuaeg: umbes 4 tundi
  • Keel: türgi keel, kuid probleemideta saate suhelda ka inglise ja vene keeles
Side - kaart
Static.weather
Side
Static.Current_weather
24/10/2021
few clouds

Static.sunrise : 07:10:30
Static.sunset : 18:07:14

Static.temperature
20oC
25/10/2021
Static.Monday
scattered clouds

Static.temperature

Static.day
24oC

Static.night
19oC
26/10/2021
Static.Tuesday
overcast clouds

Static.temperature

Static.day
21oC

Static.night
20oC
27/10/2021
Static.Wednesday
few clouds

Static.temperature

Static.day
22oC

Static.night
20oC
28/10/2021
Static.Thursday
overcast clouds

Static.temperature

Static.day
22oC

Static.night
21oC
29/10/2021
Static.Friday
overcast clouds

Static.temperature

Static.day
24oC

Static.night
22oC

Side kliima

Sides on lähistroopiline kliima, mida iseloomustavad päikeselised ja soojad ilmad ning pehmed talved. Kõige külmem aeg on jaanuar - temperatuur on umbes 15 kraadi Celsiuse järgi. Kui plaanite puhkust, külastage Side aprillist oktoobrini. See on periood, kui päike paistab päevas üle 10 tunni ja temperatuur ületab 25 kraadi (kõige soojematel kuudel ületab temperatuur 30 kraadi). See on kõige optimaalsem aeg päiksevanne võtta ja meres ujuda, kuid UV-kiirte eest kaitsmiseks valige kindlasti kõrge kaitsefiltriga kreem. 

Side piirkonnad

Osa Vahemere ranniku iidsest linnast väärib rändurite tähelepanu. Lisaks Apollo templi jäänustele võite näha ka muid ajaloolisi paiku. 
Soovitatud pakkumised
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty