Egiptas Hurgada Keliones Coral Travel Lithuania
HURGADA
Puhkus helesinises sügavikus

Puhkus Hurghadas

Egiptuse üks kuulsamaid kuurorte on Hurghada piirkond, mis meelitab turiste kogu maailmast aasta ringi. Varem väike kaluriküla, tänapäeval aga üks Egiptuse suurimaid turismikuurorte. Päikesearmastajaid ootab siin üle 40 km Punase mere rannikut, mis on kaetud igavesti päikeselise taevaga, muinasjutuliselt värvilised korallrahud ja palmid. Turiste köidab ka suurepärane ööelu: diskod, söögikohad, kohalikud turud ja restoranid. Hurghada on ka suurepärane lähtepunkt neile, kes soovivad sukelduda 1000 ja ühe öö muinasjuttu ning avastada Vana-Egiptuse aardeid.


Puhkus Hurghadas

Väiksest kõrbealast on kujunenud turismilinn Hurghada, mida armastavad turistid üle kogu maailma. Endine väike kaluriküla, tänapäeval üks suuremaid Egiptuse turismikuurorte. Päevitajaid ootab siin  üle 40 km Punase mere rannajoont, muinasjutuliselt ilusad korallrahud ja hiiglasuured palmid. Turiste meelitab ka ööelu: diskod, pubid ja restoranid. Hurghada on sensatsiooniline sihtkoht neile, kes soovivad sukelduda 1000 ja ühe öö muinasjuttu ning õppida tundma Vana-Egiptuse aardeid. 

Hurghada 2021

Sujuvalt mereks üle minevad liivarannad, sõbralikud kohalikud elanikud ja Egiptuse looduslik rikkus, milleks on päike ja meri koos korallrahuga, muudavad Hurghada puhkuse unistuseks kõigile, kes vajavad 21. sajandi askeldustest väikest puhkust. Imelised loodusolud on teinud kõrbetüki üheks suurimaks kuurordiks. Hurghada, mis varem oli väike kaluriküla, on tänapäeval kogu Euroopa turistide lemmik sihtkoht. Kui  olete esimest korda Hurghadas, tasub planeerida veidi aega ekskursiooniks. Linna vanas osas  Dahabis tutvute kohaliku rahvaluulega, saate proovida vesipiipu ühes kohalikus baaris. Šoppajad saavad külastada kohalikku turgu, mis on täis idamaiseid vürtse ja kohalikku koloriiti. Kõndige Sakala tänavatel, mis viivad teid jahisadamasse, mida ümbritsevad kohvikud, restoranid ja vesipiibubaarid. Kuuma liiva austajatele soovitame Senzo kaubanduskeskuse lähedal asuvat liivaskulptuuride muuseumi. Sellest ekskursioonist saab suur seiklus väikestele seiklejatele. Kaamelisõit võib samuti olla lõbus. Teise võimalusena võite sõita ATV-ga või džiibiga läbi kõrbe kuldsete liivade ja külastada beduiinide küla, kus ajalugu kohtub modernsusega. Kui Egiptuse kuum päike loojub, sukeldub linn ööelu võludesse. Egiptuse ajaloo fännid võivad minna kohtuma iidse maailma mälestusmärkidega, sest Hurghada on suurepärane lähtepunkt Luxori külastamiseks. Siin saab imetleda Memnoni kolossi, Kuningate orgu koos Tutanhamoni hauaga, Karnaki templikompleksi ja Hatshepsuti templit. Kes janunevad päikese- ja merelainete järele, leiavad kuurordid, kus saab tegeleda veespordialadega nagu lohesurf ja purjelauasõit "Egiptuse Veneetsias", see tähendab El Gouna tehissaarel või maagiliste Soma Bay ja Makadi Bay vahel. Sukeldumishuvilised saavad minna aardeotsinguile veealustesse sügavustesse. El Gounist vaid 31 meremiili kaugusel asuv Tistlegormi vrakk asub merepõhjas ja seda peetakse sukeldujate üheks lemmikkohaks.
 
Hurgada - kaart
Static.weather
Hurgada
Static.Current_weather
24/10/2021
clear sky

Static.sunrise : 06:50:16
Static.sunset : 18:08:42

Static.temperature
24oC
25/10/2021
Static.Monday
clear sky

Static.temperature

Static.day
27oC

Static.night
22oC
26/10/2021
Static.Tuesday
clear sky

Static.temperature

Static.day
28oC

Static.night
22oC
27/10/2021
Static.Wednesday
clear sky

Static.temperature

Static.day
29oC

Static.night
24oC
28/10/2021
Static.Thursday
few clouds

Static.temperature

Static.day
30oC

Static.night
24oC
29/10/2021
Static.Friday
scattered clouds

Static.temperature

Static.day
30oC

Static.night
25oC

Kasulik info

 

  • Kliima: lähistroopiline kuiv, seetõttu ärge unustage kaasa võtmast kõrge filtriga päikesekreeme, päikeseprille ja peakatet.
  • Riietus: puhkuste hooajal soovitame kaasa võtta eelkõige suveriided, kuid kevadiseks, sügiseseks ja talviseks ajaks tasub varuda midagi soojemat. Talvel on päeva ja öö temperatuurierinevus märgatav. 
  • Tavad: pidage silmas bakšišit, see on jootraha kelneritele, giididele, bussijuhtidele  ekskursioonidel ja transfeeril. Ärge imestage, kui kohalikud lapsed küsivad linna tänavatel bakšišit.  Sõna "bakšiš" tähendab teisega jagamist. Rikaste komme jagada oma vara vaestega on moslemimaades traditsioon, seetõttu on soovitatav anda bakšišit. 

 

Hurghada kliima

Sademeid pole peaaegu aasta ringi, aasta keskmine sademete hulk on selles piirkonnas 3 mm. Aasta keskmine temperatuur on 22,9 ° C. Hurghadas valitseb lähistroopiline kliima, mistõttu pole ilma pärast vaja muretseda. Päike paistab siin peaaegu aasta ringi, kuna Hurgdas on kuiv troopiline kliima.