Viisad ja passid

Igal reisijal peab kaasas olema kehtiv isikut tõendav dokument, piletid, viisad, reisikindlustus ja muud vastava riigi poolt nõutavad dokumendid.

Euroopa Liidus saavad Eesti kodanikud reisida ID-kaardiga või passiga. Rohkem informatsiooni reisidokumentide kohta leiate Eesti Välisministeeriumi kodulehel https://reisitargalt.vm.ee/enne-reisi/

Väljaspool Euroopat reisides on reeglina iga reisija (sh imikute) reisidokument pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Reisides riiki, milles on kehtestatud viisanõue, peab reisija ise vastutama endale viisa taotlemise eest. Rohkem informatsiooni viisanõuete kohta leiate Eesti Välisministeeriumi kodulehelt https://reisitargalt.vm.ee/kas-ma-vajan-viisat/.

Kui riiki sisenemiseks on vajalik taotleda viisa saatkonnast, siis soovitame enne viisa saamist reisi mitte broneerida.

Diplomaatilise passiga (või muu eripassiga) soovitatakse enne reisi ostmist pöörduda vastuvõtjariigi diplomaatilise esinduse poole selliste passidega seotud võimalike piirangute tõttu. Teavet viisade väljastamise ja piiri ületamise korra kohta (nii Eesti kui ka välisriikide kodanike jaoks) saab vastava riigi reisibüroost või diplomaatilisest esindusest, samuti veebilehel https://reisitargalt.vm.ee.

Reisikorraldaja Coral Travel Estonia ei vastuta reisijate eest, keda ei lubata sihtriiki siseneda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.

EGIPTUS
 • Eesti ja Vene kodanikud saavad viisat taotleda nii piirilt, kui enne reisi elektrooniliselt. Viisa saab ette tellida ka Coral Traveli kaudu. 30 päeva pikkuse turismiviisa saab vormistada Egiptuse lennujaamas enne passikontrolli läbimist, selle maksumus on 25 USD, kaasa võtta võimalikult täpne sularaha USA dollarites.
 • E-viisa taotlemisel peab pass kehtima 8 kuud ja piirilt viisa taotlemiseks peab pass kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
 • Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikud (hall pass) või muu eripassi omanikud peavad vormistama viisa enne reisile minekut Egiptuse saatkonnas Helsingis (e-post: embegypthelsingki.diplo@hotmail.com). Viisat enam piirilt osta ei saa!

Täpsem info e-viisa taotlemise tingimustest ja protseduuridest on leitav Egiptuse siseministeeriumi lehelt visa2egypt.gov.eg.

DUBAI
 • Eesti ja Vene kodanikud saavad AÜE-sse siseneda viisavabalt, omandades piiril tasuta viisatempli.
 • Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
 • Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikud (hall pass) või muu eripassi omanikud - kahjuks ei aksepteeri Araabia Ühendemiraadid halli passi reisidokumendina ning viisat saada ei ole võimalik.
MAROKO
 • Eesti ja Vene kodanikud ei vaja Marokosse reisimiseks viisat ning võivad viibida Marokos viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
 • Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.
 • Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikud (hall pass) või muu eripassi omanikud peavad vormistama viisa enne reisile minekut Maroko saatkonnas Helsingis (e-post: amb.helsinki@maec.gov.ma).

Rohkem infot viisa taotlemise tingimuste kohta leiab siit.

TÜRGI
 • Eesti ja Vene kodanikud ei vaja Türki reisimiseks viisat ning võivad viibida Türgis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
 • Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.
 • Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikud (hall pass) või muu eripassi omanikud peavad vormistama viisa enne reisile minekut elektrooniliselt siin https://www.evisa.gov.tr/en/. Viisa taotlemine maksab 20 USA dollarit.