Viisad ja passid

Igal reisijal peab kaasas olema kehtiv isikuttõendav dokument, piletid, viisad, reisikindlustus ja muud vastava riigi poolt nõutavad dokumendid.

Euroopa Liidus saab reisida ID-kaardiga või passiga. Rohkem informatsiooni reisidokumentide kohta leiate Eesti Välisministeeriumi kodulehel https://reisitargalt.vm.ee/enne-reisi/

Väljaspool Euroopat reisides peab igal reisijal kaasas olema pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.

Reisides riiki, milles on kehtestatud viisanõue, peab reisija ise vastutama endale viisa taotlemise eest. Rohkem informatsiooni viisanõuete kohta leiate Eesti Välisministeeriumi kodulehelt https://reisitargalt.vm.ee/kas-ma-vajan-viisat/

Oluline info isikutele, kes ei ole Eesti Vabariigi kodanikud: halli passi omanikud või muu eripassi omanikud peavad vormistama viisa enne reisile minekut Egiptuse saatkonnas Helsingis. Viisat enam piirilt osta ei saa. Eesti ja Vene kodanikud saavad Egiptuse ühekordse 30-päevase turismiviisa vormistada Egiptuse lennujaamas enne passikontrolli läbimist, selle maksumus on 25 USD, kaasa võtta võimalikult täpne sularaha USA dollarites.

Diplomaatilise passiga (või muu eripassiga) soovitatakse enne reisi ostmist pöörduda vastuvõtjariigi diplomaatilise esinduse poole selliste passidega seotud võimalike piirangute tõttu. Teavet viisade väljastamise ja piiri ületamise korra kohta (nii Eesti kui ka välisriikide kodanike jaoks) saab vastava riigi reisibüroost või diplomaatilisest esindusest, samuti veebilehel https://reisitargalt.vm.ee.

Reisikorraldaja Coral Travel Estonia ei vastuta reisijate eest, keda ei lubata reisile reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.