hero
stamp

Tuneesia

Põhja-Aafrika lummav pärl

29°C

õhutemperatuur Juunis


22°C

vee temperatuur Juunis

Vali reis:

TUNEESIA

Põhja-Aafrika lummav pärl Tuneesia pakub reisijatele elavat ja mitmekesist kogemust. Imekaunil Vahemere rannikul saavad reisijad rannas lõõgastuda, nautida veespordialasid ja maitsta värskeid mereande. Riik on värvika ajalooga ning iidsed varemed nagu Karthago ja Dugga, pakuvad reisijatele ajarännakut kadunud õitsvatesse tsivilisatsioonidesse. Suuremates linnades nagu Tunis ja Souza leiab rahvarohked medinad - kitsaste tänavate labürinti peitunud värvilised turud, kus müüakse peamiselt kohalikku käsitööd ja vürtse. Tuneesia soojad ja külalislahked inimesed ning ainulaadne kultuuride segu teevad sellest piirkonnast koha, mis jätab igale reisijale unustamatu mulje.

Puhkus Tuneesias

Vahemere rannik meelitab oma hingematvate randade ja võluvate rannikulinnadega, nagu Sidi Bou Said, mis on tuntud oma sini-valge arhitektuuri poolest. Seiklushimulised reisijad võivad suunduda Sahara kõrbe, et teha sõita kaamelitega ja matkata lõpututea liivadüünides. Pealinn Tunis ühendab endas modernsust ja traditsioone ning UNESCO nimekirja kantud kirevate turgudega medina on muljetavaldav kogemus. Tuneesia köök rõõmustab gurmaane selliste roogadega nagu kuskuss, brik ja tagine, mida iseloomustavad mitmekesiseid maitseid. Tuneesia Bardo muuseumis on aukartustäratav iidsete esemete kollektsioon, mis annab hea ülevaate Tuneesia ajaloost. Djerba saarel saad lõõgastuda, nautida palmidega ääristatud randu ja tutvuda kohalike traditsioonidega kuulsas seenioride sünagoogis. Tuneesia hinnad võimaldavad reisijatel nautida maailmatasemel mugavusi, jäädes samas oma eelarve piiridesse. Tuneesia soe ja sõbralik rahvas tagab, et Sinu puhkus on ja kultuurne ja samas lõõgastav.
1

Kasulik teave

Lennuaeg Eestist Tuneesiasse: umbes 4,5 tundi.
Kellaaeg: UTC+1 (üks tund erinevust Eestiga).
Valuuta: Tuneesias on käibel Tuneesia dinaar (TND), sageli lühend DT.
Keel: araabia keel, kuid laialdaselt räägitakse ka prantsuse keelt, mida kasutatakse valitsuses, äris ja hariduses.
Religioon: islam, enamik elanikkonnast järgib sunniitlikku islamit. Leidub ka väikeseid kristlikke ja juudi kogukondi.
Rahvastik: umbes 11,8 miljonit inimest.
Pealinn: Tuneesia pealinn on Tunis. See on riigi suurim linn, mis on riigi poliitiline, majanduslik ja kultuuriline keskus.
Geograafia: Tuneesia asub Põhja-Aafrikas, mida põhjast ümbritseb Vahemeri, läänest Alžeeria ja kagust Liibüa. Riigi geograafia on vaheldusrikas: rannikud, viljakad tasandikud ja kõrbepiirkonnad.
Territoorium: Tuneesia pindala on umbes 163 610 km².

Tuneesia kliima

Tuneesia kliima on vahemereline, kuuma ja kuiva suve ning pehme ja niiske talvega. Rannikul on vahemereline kliima, samas kui sisemaal on kuivem kliima, mistõttu Tuneesia kliima on mitmekesine ja turistidele aastaringselt atraktiivne.

Reisipakkumised