hero
stamp

Montenegro

with Coral Travel 

24°C

õhutemperatuur Juunis


21°C

vee temperatuur Juunis

Montenegro

Montenegro
Balkani riikide südames asuv Montenegro on reisijate paradiis, kus imeilus loodus ja rikkalik ajaloopärand moodustavad võluva koosluse. See väike, kuid mitmekesine riik pakub unustamatuid elamusi neile, kes otsivad nii looduse ilu kui ka kultuurilisi avastusi.

Puhkus Montenegros

Montenegro Aadria mere rannik oma kaunite randade ja kristallselge veega on reisi olulisim osa. Sageli nimetatakse seda Euroopa lõunapoolseimaks fjordiks, kuid Kotori laht on erakordne loodusime, mida ümbritsevad muljetavaldavad lubjakivimäed ja võluvad keskaegsed linnad nagu Kotor ja Perast. Jalutuskäik mööda iidseid munakivitänavaid koos omapäraste kohvikute ja ajaloolise arhitektuuriga tekitab Sulle tunde, nagu oleksid tagasi minevikus.
Seiklushimulistele pakub Montenegro palju vabaõhuüritusi. Durmitori rahvuspargi karm maastik on matkasportlaste ja loodusearmastajate lemmikpaik, samas kui Tara jõe kanjon pakub põnevaid raftinguvõimalusi. Riigi mitmekesised maastikud - alates rahulikest järvedest, nagu Skadari järv, kuni Prokletije mägede kõrgete tippudeni - sobivad kõigile seiklushimulistele reisijatele.
Montenegro on reisijate paradiis, mis ootab avastamist. Kaunis loodus, rikkalik ajalugu ja soe kultuur teevad Montenegrost ideaalse sihtkoha neile, kes otsivad ainulaadset ja unustamatut puhkust.
1

Montenegro kliima:

Aadria mere rannikul on vahemereline kliima, kus suved on kuumad ja kuivad ning talved pehmed ja niisked, samas kui sisemaal on valdav kontinentaalne kliima, kus talved on külmemad ja suved soojemad.

Kasulik teave

Lennuaeg: umbes 2,5 tundi
Kellaaeg: erinevus Eesti ajaga -1 tund
Valuuta: Montenegros on käibel euro (EUR).
Keel: Montenegro ametlik keel on montenegro keel, kuid riigi etnilise mitmekesisuse tõttu räägitakse ka serbia, bosnia, albaania ja horvaadi keelt.
Religioon: Montenegro on tuntud oma usulise mitmekesisuse poolest. Suurem osa riigi elanikkonnast järgib ida-ortodoksi (serbia õigeusu kirik), aga leidub ka mitmesuguseid vähemusreligioone, sealhulgas islamit ja katoliiklust.
Rahvastik: Montenegros elab umbes 620 000 inimest.
Pealinn: Montenegro pealinn on Podgorica. See on riigi suurim linn, haldus-, majandus- ja kultuurikeskus.
Geograafia: Montenegro asub Kagu-Euroopas Balkani poolsaarel. Montenegro geograafiline asukoht on mitmekesine: maaliline Aadria mere rannik, läbipõimunud mäeahelikud (eriti Dinari-Alpid) ja kaunid järved, nagu Skadar ja Biograd. Riigi vaheldusrikas maastik muudab selle populaarseks sihtkohaks vabaõhuürituste ja turismi jaoks.
Territoorium: Montenegro pindala on 13 812 km².